На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних лелек
Чорний лелека – один із найзагадковіших, унікальних і найменш вивчених представників фауни України. Цей лісовий птах гніздиться у віддалених, глухих кутках старих заболочених лісів, що не зазнали втручання людини. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави. Веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію.
Експедиція обстежила території Остерського, Карпилівського, Моровського, Сорокошицького та Любецького лісництв. У трьох з них виявлені гнізда чорного лелеки, зокрема в Остерському, Любецькому та Сорокошицькому.
На території Остерського лісгоспу в заповідному урочищі «Псьолів острів», який входить до регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», було помічене гніздування лелеки чорного. Гніздо розташоване на дереві дуба на бічній гілці на висоті приблизно 8 метрів.
До речі, відповідно до «Санітарних правил в лісах України», навколо місця гніздування лелеки чорного в радіусі 1000 метрів заборонено здійснення будь-яких заходів з поліпшення санітарного стану лісу.
Маємо надію, що охоронні заходи дадуть свій результат, і вже наступного року чисельність цих особливих і унікальних птахів на Чернігівщині збільшиться.
Додамо, що чорний лелека занесений до Додатку ІІ Бонської Конвенції (міжнародної угоди) про збереження мігруючих видів диких тварин, Додатку ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів та до Червоної книги України зі статусом «вразливий».
За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА